revizyon burun estetiği

Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor Türkiye – İstanbul

revizyon burun estetiği en iyi doktor sonrası teşekkür

Revizyon burun estetiği en iyi doktor ya da en çok tercih edilen tavsiye edilen veya Revizyon Burun ameliyatını en çok yapan doktor kim şeklinde araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan ve bu işi ne kadar iyi yaptığını sosyal medya hesaplarında özellikle Instagram hesabında gözlerimizle gördüğümüz doktor Op. Dr. Bahadır Baykal.

Öncelikle Revizyon Burun Estetiği Olmuş Bir Hastanın Görüşünü İzlemenizi Tavsiye Ediyoruz.

Sekonder Rinoplasti olarakta adlandırılan “Revizyon Burun Estetiği” oldukça zor bir ameliyat aslında. Op. Dr. Bahadır Baykal ile yapmış olduğumuz konuşmada yakındığı konu da keşke ilk ameliyatlarını ben yapmış olsam böylece ikinci defa ameliyat olmak zorunda kalmayacaklar diyor.

revizyon burun estetiği en iyi doktor sonrası teşekkür

Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor yakıştırmasını kabul etmeyen Op. Dr. Bahadır Baykal bu işi severek yaptığını bu sebeple iyi sonuçların ortaya çıktığını bunun karşılığının Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor şeklinde anılmak her ne kadar güzel olsada bence doğru değil bu işi en az benim kadar başka bir çok doktor yapıyordur diyerek alçak gönüllülük etsede gözümüzle gördüğümüz sonuçlar olsun ya da hastalarının kendisi hakkında görüşleri kesinlikle bu sıfatı hak ettiğini bize tekrar, tekrar gösteriyor.

revizyon burun estetiği en iyi doktor öncesi sonrası

Bir çok hastasının önceki doktorlarından bilinçsizce ben şu ünlüye benzemek istiyorum gibi yaklaşımlarla talepte bulunduklarını bu konuda ısrar ettiklerini ve kendilerine yakışacak doğal burun estetiği olmak gibi bir imkanları varken kendi doğalarına aykırı yüz simetrilerinden kat, kat farklı bir taleple gelmelerinin belkide sonucu oluyor revizyon burun estetiği diyor.

revizyon burun estetiği en iyi doktor ve hastaları

Estetik girişimler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de revaçta. Ama bunların içinde bir tanesi var ki sadece kozmetik değil fonksiyonel sonuçları açısından da diğerlerinden ayrılıyor. Neden mi bahsediyoruz tabi ki burun estetiği. Latince ismi ile rinoplasti olan bu ameliyat ile ilgilli aklımıza takılan tüm soruları Avrupa’da bu ameliyatı en çok yapan cerrahlardan birisine, Op Dr Bahadır Baykal’a sizler için sorduk

“ Doktor Bey öncelikle şunu merak ediyorum son zamanlarda sanki herkes burun estetiği olmaya başladı gibi geliyor bana, acaba eskiye oranla ameliyat olmak isteyenler arttı mı? “

revizyon burun estetiği en iyi doktor yeni hayat

Aslında geçmiş yıllara oranla günümüzde burun estetiği olmak isteyenlerin sayısı oldukça artmış durumda, Özellikle ülkemizde nüfusun genç olması ve sosyal medya paylaşımlarında kişinin kendini daha çok beğenme isteği bu ameliyata talebi artırıyor.

“ Peki size başvuranların en önemli beklentisi ne oluyor ? “

Doğallık. Ameliyat olduğu anlaşılmayan güzel ve yüze uyumlu burun hemen hemen her zaman tercih nedeni. kimse estetik ameliyat olduğunun anlaşılmasını istemez.

“ 10 dk da burun estetiği mümkün mü ? son zamanlarda sık duymaya başladım “

Burun estetiği en zor ameliyatlardan biri olarak kabul edilir. 10 dk da bu kadar kompleks bir ameliyatı yapabilmek mümkün değildir. Maalesef bu tip söylemler toplumda bu ameliyatın oldukça basit ve kolay olduğu algısı yaratmaktadır ki; bu durum sakıncalıdır.

revizyon burun estetiği en iyi doktor erkek burun estetiği

“ Siz düzeltme diye bilinen revizyon ameliyatları oldukça sık yapıyorsunuz, bu hastalara yaklaşımınız nasıl oluyor” ?

Burun estetiği sonrası başarısızlık olabilir. Bu durum en iyi cerrahların elinde % 5 ken, mesleğe yeni başlamış bir cerrahın elinde % 60 lara kadar çıkabilir. Bana revizyon yani düzeltme ameliyat için başvuran gerek Türk gerekse yabancı çok sayıda hastam var. Bu durumda yaklaşımım her zaman aynıdır. Acaba önceki burunları nasıldı ve ameliyatla ne kadar bir değişim oldu ? Bazen yapılan ameliyatları çok başarılı bulup revizyon ameliyatı önermeyebiliyorum. İlk bakışta beğenmediğimiz bir burnun önceki halini gördüğümüzde cerrahı çok başarılı bir iş çıkardığı için kutlayabiliriz.

“ Biraz açarmısınız “?

Şöyle ki; eğer çok kötü yada travmatik eğri bir burna sahipseniz başarılı bir ameliyatla bile burnunuzun alabileceği şekil ortalama olabilir mükemmel olmayabilir. Bu sonucu başarısız yapmaz. Her burun kendi sınırları içerisinde değiştirebilir. Bu yüzden ameliyat olmuş bir burnun önceki hali bize fikir vermesi açısından önemlidir. Eğer cerrah çok kötü bir burnu ortalama bir hale getirmişse görevini fazlasıyla yapmıştır bu durumda revizyon ameliyat önermek mantıklı olmayabilir.

revizyon burun estetiği en iyi doktor kemerli burun ameliyatı

“peki kişi ikinci ameliyatı olmak isterse,”

Kanımca herkesin iyi algılayamadığı yada bizim anlatamadığımız bir durum var. İnsanlar estetik olduktan sonra mükemmel bir burunla karşılaşmayı her zaman hayal etmemeliler. Mevcut burunlarının kemik kıkırdak ve cilt yapısını iyi değerlendirmeli ve değişimin ne kadar olacağını doktoru ile birlikte iyi analiz etmelidir. Kalın ciltli birisinin sonucu ile ince ciltli birisinin sonucu aynı olamaz. Burada bir görevde cerraha düşmektedir ki ; bazen hastalara yapabileceklerinin fazlasını vaat etmekteler bu durum sonrasında sorunları da beraberinde getiriyor.

“bu noktada doktor seçimi de önemli “

Elbette bence doktor seçimi ameliyat aşamasında verilmesi gereken en önemli karar. Artık rinoplasti cerrahlarıda kendi içlerinde ayrılmaya başladı revizyon yani düzeltme burun estetiği ile ilk kez yapılacak burun estetiği için dahi doktor seçiminde dikkatli olmak gerekir. Eğer revizyon ameliyat olacaksanız, yılda 100 ve üzeri düzeltme (revizyon) cerrahisi yapan bir cerrah ı seçmenizde fayda var. İlk kez ameliyat olacaksanız da doktorunuzu her anlamda iyi araştırmanızı öneririm.

” Bazı kadın ve güzellik sitelerinde doktorlarla ilgili binlerce yorum var, ameliyat sonuçları açısından bu yorumları ne kadar dikkate almak gerekiyor”

revizyon burun estetiği en iyi doktor türban baş örtülü hasta

Size şöyle ifade edeyim, bu yorumların çoğunu gerçekçi bulmuyorum. Hiç kimse ameliyat olduktan sonra işini gücünü bırakıp doktorunun reklamını yapmaz. Belki güzel düşüncesin bir kez yada iki kez iletir ama fanatik bir taraftar gibi her gün defalarca aynı sitede yazarak dile getirmez. Bu nedenle ameliyat olmak isteyenler araştırma yaparken bunu iyi değerlendirmeliler

“ Botox ve dolgu ile burna yapılacak işlemler ne kadar etkili olur” ?

Bunların kullanımları ve etkileri oldukça sınırlı ve geriye dönüşümlüdür. Botox ile burun ucunuzu kaldırabiliriz ama hiç bir zaman güzel yapılmış bir tipplasti cerrahisinin yerine geçemez. Burun kökünüzdeki çökük alanı ise geçici dolgu ile doldurabilir devamını ise kalıcı dolgu ile sağlayabiliriz ama alerji ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmak lazım.

“peki güzel burnu tanımlayın dersem bize nasıl tarif edersiniz “?

Bence güzel burnu güzel yüz gösterir. Bu nedenle burnu yüze göre değerlendirirken yüzü de burna göre tekrar biçimlendirmek gerekebilir. Örneğin çene ucu küçük ve çok geride olan bir kişinin burnunu ne kadar da güzel yaparsanız yapın burun yüze göre hala büyükmüş gibi gelebilir. Herkesin yüz yapısı farklı olduğu için ideal burunda kişiye göre farklılık gösterir. Ben ameliyat planlamamı yaparken kişilerin talepleri ile birlikte yaşadıkları sosyal çevreyi de göz önünde bulunduruyorum.

erkek revizyon burun estetiği en iyi doktor

“ Ameliyat planlamasında sizi en çok zorluyan şey nedir “ ?

Pek çok şey var ama en çok yüz asimetrisi beni zorluyor. yüzün sağ ve sol yarımının eşit olmaması burun yolunun da doğuştan eğri olmasına yol açar. Ameliyatla burnu düzeltseniz bile burun yolu eğri olduğu için burun düz gözükmez. Ama elbette eskisine oranla daha güzel bir burun olur.

“ Sizin gibi pek çok cerrahın yurt dışından estetik hastası olduğunu biliyorum acaba Istanbul çekim merkezi halinemi geldi”*

Benim 2016 da 32 farklı ülkeden hastam geldi. Bir kısmı yabancı bir kısmı Türk. Ülkemizi uygun fiyata iyi sonuç aldıkları için tercih ediyorlar. Aynı ameliyatın İngiltere ya da Almanya’daki maliyeti çok daha fazla.Türk Cerrahları yetenekli ve hastaları ile ilgililer. Önümüzdeki dönem de İstanbul’un daha da parlayacağına inanıyorum.

Kaynak: http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/revizyon-burun-estetigi/

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu

%d blogcu bunu beğendi: