Uncategorized

Revizyon Burun Estetiği Yapan En Başarılı Doktorlar

Revizyon Burun Estetiği olmayı düşünüyorsanız başınızdan kötü bir hikaye geçmiş anlamına geliyor. Büyük ihtimalle daha önce yapılan burun estetiği ameliyatı sizi tatmin etmedi ya da bu ameliyat başarılı olmadı bu sebeple yeniden ameliyat olmak istiyorsunuz ve bu durum sizi çok düşündürüyor.

Bu konu da oldukça haklısınız, kimse ameliyat masasına yatmaya bayılmaz. Keyfe keder ikinci ya da birden fazla kez yüzünüzde tam orta da en görünür yerde olan ve çokta kolay olmayan burun estetiği ameliyatını yeniden olmak hakkında araştırma yapıyorsanız size tavsiyemiz Estetiktakvimi.com olur.

Estetik Takvimi içerisinde revizyon burun estetiği yapan doktorları bulabilir, haklarında yapılan yorumları okuyabilir, dilerseniz siz de yorumlara katkıda bulunabilir, arzu ederseniz online randevu alabilir ya da doktorlara direkt soru sorabilirsiniz.

Hasta hakkı olarak en öncelikli hakkınızın soru sormak olduğunu unutmayın. Doktorunuzdan muayene olmayı talep edin ve aklınıza takılan tüm konularda bilgi talep edin.

Revizyon burun estetiği yapan doktorlar hakkında detaylı bilgileri tek bir nokta da bulabilmeniz için Estetik Takvimi en doğru alternatifiniz olabilir.

Revizyon burun estetiği ile alakalı çok daha geniş bir bilgiye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Burayı Tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Burun estetiği bugün estetik cerrahide belki de en sık uygulamış olduğumuz gi-rişimin adı olmuştur. Bu kadar sık uygulanıyor olması, her zaman doğru işlemlerin uygulandığı anlamına gelmemektedir.
Estetik Kişisel Bir Yorumdur
Ayrıca burun estetiği ameliyatını talep eden kişinin beğeni sınırları, bu ameliyatı gerçekleştiren hekimin beğeni sınırları ile örtüşmüyor da olabilir. bunu şöyle düşünebilirsiniz, Louvre müzesi’nin duvarlarında asılı yaklaşık 250 milyon dolar paha biçilen bir tabloyu, önünden geçen herkes beğeniyor mudur sizce?
Kesinlikle hayır. Asında bu oranın %50-50 olduğunu varsayabilirim bile. Fakat beğenmeyenler de, bu benim zevkim elbette bu resmin sanatsal anlamda bir değeri vardır demektedir.
Burun estetiği sonrasında oluşan arıza ve deformitelerden bahsetmiyorum. Kötü yapılmış bir burun estetiği gerçekten çok sıkıntı verebilir. Fakat düzgün, dikkatli ve dokuyu koruyarak yapılmış burun estetiğinin “artistik” anlamda bir kısım insana beğendirmek ve kalanına beğendirmemek fazlasıyla mümkündür.
Kaldı ki, doğru yapılmış bir burun estetiği iyileşme süreci sırasında bir çok fırtınaya tutulabilir. Sigara içmek, enfeksiyon, ufak ya da büyücek darbeler, burundan madde kullanımı, ağır gözlük ya da maske kullanımları da iyileşme sürecini bozabilir.
Burun Estetiğinden Sonra Oluşan Nefes Alma Bozuklukları
Estetik anlamda kişiyi tatmin eden ameliyatlardan sonra, nefes alma bozuklukları ortaya çıkabiliyor. Bunun temel 3 sebebi olmaktadır. Birincisi, her burun ameliyatından sonra bozulan normal mukoza fizyolojisi, düzelene kadar ödem tutmaya devam eder. Bu da nefes yolunu daraltır. Bu geçici bir dönem olup, deniz suları, nem desteği ya da hafif medikasyon ile kontrol altına alınabilir.
İkincisi kenar burun kemiklerinin, daraltma amacı ile içeri alınma durumlarıdır. Bazı burunlar kemik bazında çok geniş olur. Bu genişlik buruna kaba, bıçkın, düzensiz bir görünüm verir. Bu genişliği oluşturan kemik yapının adı “nazal kemik” tir. Sağ ve solda iki adet olup, burun kemik kemerini oluştururlar.
Bu kemerin her iki yanda yüz kemikleri ile birleştiği yerden içeri doğru alınması ile burun daraltılmış olur. Bu işleme, lateral osteotomi, diyoruz. Lateral osteotomi yapılıp, burun kemikleri her iki yandan ortaya doğru sıkıştırılarak ilerletildiğinde karşıdan bakışlarda daralma sağlanır. Fakat bu daralma sıklıkla nefes alma yolunu tıkayarak probleme neden olabilmektedir. Bunu engellemek için, her zaman işe yaramamakla beraber, içeri doğru ilerletilecek nazal kemikleri inceltme yoluna gidebiliyoruz. Yani burun kemiklerini içeri doğru ittirmek yerine onları kazıyarak incelmelerini sağlıyoruz. Böylelikle hem burun karşıdan bakışta incelmiş gibi duruyor hem de nefes yolu daralmamış oluyor.
Üçüncüsü ve en önemlisi ise nazal valf açı olayıdır. Evet bu yazı ile açıklaması oldukça güç olsa bile deneyeceğim. Bir çadır hayal edin. Çadırın ortada bir adet orta direği olsun. Çadır tentesi de üçgen biçiminde her iki yana doğru açılsın. İşte bu orta direk ile her bir yanda çadır tentesi ile birer adet oluşan yaklaşık 45 derecelik açıya nazal valf açısı denir.
Burun ameliyatları sırasında Üst lateral kıkırdak adı verilen yapı, burnun orta hattını oluşturan septum ile bir “kubbe” biçiminde birleşir. Bu kubbe yapısı, üst lateral kıkırdakların (kemeri azaltmak için) kesilmesi nedeniyle çadır benzeri daha sert bir geçiş ile septumla birleşir. Yani şöyle diyebiliyorum kısaca, Yapılan burun ameliyatlarından sonra nazo valf açısı daralır. İşte bu problem, ameliyat sonrası yaşanan nefes zorluklarının en temel nedenini oluşturur.
Estetikli Burun Darbelere Hassastır
Kemik yapının yer değiştirdiği, kemik kıkırdak bağlantılarının kesilip yeniden oluşturulduğu, dikiş yöntemleri ile kıkırdaklara doğal olmayan kıvrımlar verildiği, cilt ve yumuşak doku bağlantılarının bozulup yeniden yapıldığı, oluşan iyileşme reaksiyonu nedeniyle ödem oluşan burun her türlü etkiye açık hale gelir.
Ne gibi tahmin edilemeyecek etkenler vardır;
1- Tek yönlü yatış şekli
2- Ağız kaslarının asimetrik çalışarak burun ucu ve tabanını bir yöne doğru çek-mesi
3- Burunu siliş şekli. Tek taraflı bastırarak sümkürme.
4- Birbirinden bütünlüğü ayrılmış kemik dokunun kallus oluşturma da sonra da bunun organize olma süreci 1 seneyi bulmaktadır. Bütün bu süre boyunca dar-belere hassas olur.
5- Kalın deri sahibi olmak. Ödem dokusu daha uzun süre kaldığından dolayı “staz” durumu yara iyileşmesini de geciktirir. İyileşme bölgesindeki mikromolekül medyatörlerin bölgede daha uzun kalmasına neden olur.
6- Gözlük kullanımı: Gözlük tan kemik kıkırdak bileşkeye oturur ve burada yarattığı bası ile iyileşmeyi gerçekten bozmaktadır. Ayrıca ödemin asimetrik biçimde dağılmasına neden olur.
Ve elbette, çeşitli darbeler burun iyileşmesini bozabilir.
Evet, bir nedenden dolayı burun estetiği ameliyatını tekrarlatmam gerekiyor. Revizyon burun estetiği olacağım. Şimdi ne olacak?
Bir önceki ameliyatınızı, bütün süreçleriyle beraber değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Bu kimsenin sahip olamayacağı bir deneyimdir. 1-0 öndesiniz unut-mayın.
Ne istiyorsunuz? Önceliğiniz ne? ayna karşısında kendinizi değerlendirin. Başka başka insan olma hayalleri ile değil, kendi burnunuz ile neler olabilir? Buna kon-santre olun.
Tek tek burun bölgelerinizi ele alın;
– Kemeri daha mı yüksek olsun daha mı alçak?
– Alından buruna geçiş daha girintili mi olsun?
– Burunda yamukluk var mı?
– Nefes alma zorluğu var mı?
– Burun ucu az mı yoksa çok mu kalkık?
– Burun ucunuz çok mu uzun? Ya da yeterince belirgin değil mi?
– Ayrıca yandan bakıldığı zaman, yanaklarınız daha dolgun olsa daha mı iyi olur? Çene ve alın ile olan ilişkisi nasıl olmalı?
Bunları ilk önce kendinize ayrıntılı olarak sorun ve ayna karşısında cevap arayın. Daha sonra bu konuları hekiminiz ile tartışın. Bir kısmı olabilecek bir kısmı olamayacak şeyler olabilir.
Hekim seçimi
İlk ameliyatınızı yapan hekim, memnuniyetsizliğiniz üzerine ilk görüşeceğiniz kişi olmalı. Fakat ilk ameliyatından memnun olmayan kişiler, hekimleri ile stresli bir dönemden geçmişlerse, iki taraf ta birbirinden nefret eder duruma gelmiştir. Bu durumda olayları zorlamaya gerek yoktur.
Ayrıca güven meselesi de önemli bir ayrıntıdır. Güven eksikliğine dayanan bir hasta-hekim ilişkisi sağlıklı değildir. Mümkünse başka bir hekim tercih edebilir-siniz.
Eğer ikinci ameliyatınızı yapacak hekim farklı bir kişi ise, ilk ameliyat ile ilgili de-tayları, ilk ameliyat öncesi fotoğraflarınızı açıklamak durumundasınız. Bula-bilirseniz, ilk ameliyata ait ameliyat notu; yani ilk ameliyatta neler yapılmış, ne-reden ne alınmış, nereye konmuş? bulmanız çok iyi olacaktır.
Revizyon burun estetiği bazen ilk ameliyattan kolay bazen de daha zor olabilir. Bu işi sağlıklı bir biçimde götürmek için kendine güvenen bir muayenehane doktoru bulmanızı tavsiye ederim.
Revizyon Burun Estetiği Kaç Ay Sonra Olabilirim?
Tipik olarak şöyle söylenir. Eğer düzeltilecek olan kıkırdak doku ya da yumuşak doku ise, ilk ameliyattan 6 ay sonra olabilirsiniz. Fakat kemik dokuya yapılacak müdahaleler için 1 yıl beklemek en uygunu olacaktır.
Peki neden beklemek zorundayım?
Yara iyileşmesi denen şeyin ne olduğunu biraz anlatmam gerekiyor. Diyelim ki burun kıkırdağınız kesildi. Burada mikro düzeyde damarlarda kanama odakları oluşuyor. Bu kanama odaklarında trombositler kümeleniyor. Trombositler damar duvarının bozulduğunu anlayınca içinde bulunan granülleri dolaşıma salıyorlar. Bu granüllerin içerisinde vücudun iyileşmeden sorumlu hücrelerini çağıran mikromoleküller bulunuyor. Sinyal içerikli bu moleküllere doğru gelen makrofaj, lenfosit, fibroblast gibi hücreler yara bölgesinde birikiyor ve aynı zamanda su tutuluyor. Bu hücrelerin iş yapması ve sonuçlanması en az 9 ay sürüyor teorikte. Yarattıkları ödem nedeniyle bu bölgenin hemen ameliyat edilmesi hem mümkün olmaz hem de tehlikeli olabilmektedir. Bu sebepten dolayı en az 6 ay ve 1 sene diyoruz.

Ameliyat Hazırlık Süreci
Artık deneyimlisiniz. Biliyorsunuz ki ameliyattan önce kan sulandıran, kan basıncını arttıran, yara iyileşmesini bozan maddeler, ilaçlar, besin takviyeleri kullanmayacaksınız.
Zinhar sigara içmeyeceksiniz. Zaten ilk ameliyatta bozulmuş olan kan dolaşımı biraz daha zorlanmayı kaldıramaz. Doku ölümleri olur. Bir çuval incir berbat olur.
Ameliyat öncesi fotoğraflar çekilir, sizin ameliyata izin verdiğiniz ve komplikasy-onları anladığınıza dair belgeler doldurulur. Bu saydığım iki olay ameliyattan mümkünse en az 24 saat önce yapılmalıdır. Bu 24 saatlik sürece bir “cooldown period” diyoru. Yani sakince son bir kez daha düşünmeniz için gerekli süredir.
Ameliyat
%90 oranında açık teknik rinoplasti tercih edilir. Tek bir ayrıntının düzeltileceği “touch up” tarzı ufak işlemler için kapalı yöntem de tercih edilebilir.
Genellikle ilk ameliyattan daha uzun bir ameliyat olacaktır. Yapılacak işlemler ve hedefler için, buruna yeniden şekil vermek daha dikkat ve zaman gerektirir.
Eğer ilk ameliyatta, daha çok küçültmeyi hedefleyen bir işlem yapılmışsa, yeniden onarım için burunda yeterli kıkırdak bulunamayabilir. Bunun için, kaburaga kıkırdağı alınabilir. Kulaktan elde edilecek kıkırdak genellikle şekli ve dirençizliği nedeniyle tercih edilmez.
Kaburgadan Kıkırdak Almak
Amaç dirençlı, şekilli ve yeterli miktarda kıkırdak bulmaktır. Bu sebeple eskiden olduğu gibi kaburganın bir kısmının tamamını almak artık tercih edilmemektedir.
Kaburgaların her iki yandan gelip orta hatta birleştikleri yer, sternum kemiği olarak adlandırılır. “İman tahtası” olarak halk arasında bilinir. Bu birleşim gençlerde, kemik kemiğe kaynama şeklinde değildir. Çoğunlukla, her bir kaburga sternum ile birleşirken kıkırdak bir yapı aracılığı ile eklemlenir. İşte bu kıkırdak doku bizim hedefimizdir.
Kadınlarda ve erkeklerde meme altından yapılan kesi, meme dokusu nedeniyle kadınlarda gizlidir. Yaklaşık 4 cm’lik bir kesi ile kaburga kıkırdağı kısmına ulaşılır. Kaburganın bütünlüğü bozulmayacak şekilde ortadan 4 cm’e 2 cm’lik bir blok kıkırdak çıkartılır. Geriye kalan doku onarılarak, fonksiyon bozukluğu olmadan işlem bitirilir.
Revizyon Burun Estetiği Ameliyatından Sonra
Aslında süreç sizin için ilk ameliyattan farklı olmayacaktır. Fakat artık daha bilinçlisiniz. Varolan ödemlerin, morlukların, hissizliklerin geçeceğini biliyorsunuz. Alçı çıkarıldığı zaman görünen şekilden, hemen hemen nasıl bir sonuç çıkacak tahmin edebiliyorsunuz.
İlaçlarınıza, kullanacağınız spreyin düzenine, yatış şeklinize, hekim önerilerine harfi harfine uymanız gerekiyor. Unutmayın bu ameliyat sonuncu olmalı!!
Revizyon burun ameliyatında neler değiştirilebilir?
En sık rastladığım problem burun ucu problemleridir;
– burun deliklerinin asimetrisi
– burun ucunun üst dudağa doğru uzanan parçası olan “kolumella” nın aşağı doğru sarkık olması
– Burun ucunun kaba olması
– Burun ucu düşüklüğü
– burun ucunun hemen üstünde, burun sırtı ile birleşim yerinde olan düzensizlikler (supratip deformiteleri)
– Burun eğrilikleri
sayılabilir. Bunun dışında fazla kemik alımına bağlı, burun orta kısmında olan çöküklükler ve ele gelen kemik parçalar da diğer değiştirilebilecek problemlerden sayılabilir.
Burun estetiği revizyonu gerçekten gerekli mi?
Terazi, hayatın her döneminde olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor. Ne elde edeceğiz, neyi feda edeceğiz? bu önemli.
Bazen basit burun sırtı problemlerini hyaluronik asit dolgular ile çözmek, kapsamlı ameliyatları önleyebilmektedir. Ya da cerrahi ile düzelmesi çok zor ya da farkın minimal olacağı sonuçlar için tekrar ameliyat olmak mantıksız da olabilir.
Bütün bu problemlerin tek tek hekim ile konuşulması gerekir.
Burun estetiği revizyonunu tavsiye eder misiniz?
İlk burun estetiği ameliyatı sonrasında hayal kırıklığı yaşadıysanız, bu durum sizin sosyal yaşantınızı etkiliyorsa ve ikinci bir ameliyat ile bir şeylerin değişebileceğine inanıyor ve hekiminiz bunu gerçekleştirebileceğine güveniyor ise,
Tavsiye ediyorum.

Summary
Revizyon Burun Estetiği
Service Type
Revizyon Burun Estetiği
Provider Name
Estetik Takvimi,
istanbul,
Area
Estetik Takvimi
Description
Revizyon burun estetiği yapan doktorları bulabilir haklarında yapılan yorumları okuyabilir sizler de yorum yapabilir ve dilerseniz online randevu alabilir ve doktorlara direkt soru sorabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: