Yüz Felci

Yüz Felci Geçirenler Ne Yapmalı İlk Saatler Çok Önemli

yüz felci geçirenler ne yapmalı

Yüz Felci Geçirenler Ne Yapmalı Öncelikle Panik Yapmayın. Alanında Uzman bir KBB doktoru örneğin Yüz Felci konusunda derin bilgileri olan ve bir çok hastaya yardım etmiş olan Yrd. Doç. Dr. Selçuk Güney‘e ulaşabilirsiniz.

Yüz felci her insanın başına gelebilir fakat önlenebilir ve tedavi edilebilir bir problemdir. Soğuk ve rüzgarlı ortam da bulunmak ani sıcaklık değişiklikleri, yıpranan ya da hasar gören sinirler yüz felcine sebep olabilir.

Bu istenmeyen durumu yaşamak oldukça rahatsız edicidir. Hızlı müdahale gereken bir durumdur. Yüz Felci geçiren bir hastaya yapılacak doğru müdahale ne kadar hızlı olursa başarı oranı bir o kadar çoktur.

Sinirlerin mümkün olduğu kadar çabuk uzman bir hekim tarafından kontrol edilmesi hatta müdahale edilmesi gerekmektedir. Müdahale ne kadar hızlı ve doğru eller tarafından yapılırsa o kadar az hasar ile kurtulmak mümkün olabilir.

yüz felci nasıl tedavi edilir

Alanında uzman olarak tanınan Yrd. Doç. Dr. Selçuk Güney bu ameliyatları yapmak ve sonrasında insanların mutluluğunu görmek beni çok memnun ediyor diyor. Yüz Felci insanları sosyal açıdan oldukça kötü etkileyebiliyor ve aslında hızlı ve doğru müdahaleler ile kalıcı hasarın önüne geçebilmek mümkün olduğu için kesinlikle ihmal edilmeden, tecrübeli bir doktor ile irtibata geçmek gerçekten çok önemli.

Bazen sebebi belli olmayan Bell’s Palsy olarak adlandırılan bir hastalıkta yüz felcine sebep olabilir. Bazen de yanlış cerrahi müdahaleler de yüz felcine sebep olabilir. Beyinden gelen ve kulak arkasından geçen sinirler bazı tümörler tarafından etkilenebilir ve kalıcı felçlere sebep olabilir.

Her ne ile alakalı olursa olsun Yüz Felci ile alakalı tecrübeli bir doktora ulaşmak çok önemlidir.

Bir çok kişi yüz felci geçirenler ne yapmalı diye çok merak ederek hızla sonuca ulaşmayı deniyor. İşinde uzman Yüz Felci ile alakalı çalışmaları olan uzman bir KBB doktoruna ulaşmanız tedavi yolunda sizin için en önemli şey olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: